Яке Масло Краще Заливати У Двигун Взимку

Яке масло заливати до зими в двигун?

Яке масло заливати на зиму в двигун?

Взимку при мінусовій температурі повітря запуск двигуна відбувається набагато складніше. Холодний старт, особливо на дизельних машинах, вимагає підвищеної напруги робочих систем і терпіння водія. Для того щоб простіше було прокрутити коленвал, потрібно чітко знати, яке масло заливати на зиму в двигун автомобіля.

рекомендації виробника

В першу чергу при виборі зимової мастила варто звернутися до рекомендацій виробника. До кожного автомобілю додається інструкція з експлуатації, в якій виробник чітко вказує, яке масло лити взимку в цю модель (якої марки і з якими параметрами). Якщо ж сервісна книжка з якихось причин відсутній або інформація в ній не актуальна (наприклад, такі марки застаріли і більше не виробляються), рідина доведеться вибирати, грунтуючись на параметрах і допуски. Якщо ж і вони є застарілими, і мастило за цими критеріями вже не підібрати, тоді необхідно більш ретельно вивчити стан ринку хімії для автомобілів, так як розраховувати можна буде тільки на себе і на власні знання. Заздалегідь варто уточнити, що не варто купувати масло, грунтуючись на підказці продавця або відгуках знайомих. На жаль, у пересічного покупця не може бути впевненості в компетентності і чесності торговців, а у знайомого може бути зовсім інша машина, тому те, що йому підходить, для вашої "ластівки" може бути гіршим варіантом.

Види моторного масла за хімічним складом

Спочатку використовувалося для автомобілів тільки мінеральне моторне масло. Назва «мінеральне» говорить сама за себе — це значить, що рідина зроблена з натуральних інгредієнтів (нафти). Але мінеральне моторне масло на зиму категорично не підходить, особливо це стосується тих місць, де температура повітря опускається набагато ніже.10 градусів за Цельсієм — воно просто замерзає в двигуні.

Потім було створено синтетичне моторне масло за допомогою синтезу молекул, які забезпечують більш-менш однакові показники при зміні робочих температур.

Є ще такий вид, як напівсинтетичне масло. Це натуральна основа з додаванням штучно створених сполук.

У кожного виду є свої плюси і свої мінуси. Як вже зазначалося вище, рідина з мінеральним складом не підходить для роботи при низьких температурах, але при цьому вона очищає двигун від нагару і осаду повільно і поступово, відшаровуючись «сміття» невеликими частинами. Потім при заміні він просто виводиться з відпрацюванням.

Напівсинтетика володіє більшою стійкістю до зміни температур, але це масло в двигун на зиму теж не підходить, так як поріг низьких температур знаходиться занадто високо, якщо дивитися по стовпчику термометра.

Яке Масло Краще Заливати У Двигун Взимку

Схожі повідомлення

Проверка Уровня Масла В Акпп Хендай Солярис... Хэндэ Solaris 1.6 автомат › Бортжурнал › Уровень масла в Коробка автомат Приветствую всех!Как ранее писал в БЖ, произвел частичную смену масла в коробка автомат www.drive2.ru/l/8866220/, и ни как не могу выставить уровень масла, всякий ...
Як Додати Масло В Дл Зміна масла в автоматичній трансмісії Mercedes W210 (722.6), крок за кроком інструкція. Добре весь день. Тема сьогоднішньої статті - зміна масла у автоматичній передачі Mercedes W210. У статті містяться покрокові інструкції щодо фото та відео, згідно...
Яке Масло Заливати У Двигун Мазда 6... Скільки масла в двигуні Мазди 6 Скільки масла в двигуні Мазди 6 Мазда 6 - автомобіль D-класу, наділений спортивної маневреністю і хорошою надійністю, характерною всім японським машинам. Дана модель має довгу родовід історію, починаючи з розробки Мазд...

Синтетична рідина користується найбільшою популярністю, так як розрахована на різні температури (залежить від класифікації), але не втрачає своїх робочих властивостей при нагріванні або охолодженні двигуна, грубо кажучи, синтетика "підлаштовується". Але якщо раніше в двигуні використовувалася неякісна або невідповідна мастильна "хімія", І він зсередини покритий затверділим осадом і нагаром, то при переході на синтетику високої якості може відбутися швидке відшарування "сміття", Внаслідок цього масляні канали і фільтр будуть забиті. А після цього доведеться віддавати двигун в ремонт, що коштує зовсім не дешево. Тому якщо невідомо, що заливалося раніше і скільки тисяч кілометрів проїхали без заміни, то краще спочатку залити в мотор очищувальну рідину, а вже потім нове масло, і кілька наступних циклів здійснювати заміну частіше, ніж рекомендується виробником.

в’язкість

При виборі того, яке масло заливати на зиму, в першу чергу потрібно звернути увагу саме на в’язкість. це один з найважливіших показників робочих характеристик змазує рідини.

Яке Масло Краще Заливати У Двигун Взимку

Суть в тому, що деталі двигуна при роботі труться одна об одну з великою швидкістю. Між ними обов’язково має бути присутня масляна плівка, яка, з одного боку, буде зменшувати силу тертя, а значить, нагрів і знос деталей, а з іншого боку, буде забезпечувати герметичність при терті (наприклад, в циліндрах). Якщо моторне масло взимку буде дуже густим, тобто буде мати підвищену в’язкістю, то системі кожен рух буде даватися з трудом, вимагаючи збільшення зусилля, і при напруженій роботі двигуна віддача буде низькою. Якщо ж масло буде дуже рідким, воно буде просто стікати по деталях, не забезпечуючи прошарку між поршнями і стінками циліндрів, тобто при терті метал буде стиратися і виснажуватися.

Робоча температура двигуна постійно змінюється. Якщо машина стоїть, температура буде дорівнює температурі навколишнього середовища. Коли двигун прогрівається перед початком руху, температура повільно піднімається. При їзді вона залежить від зусилля мотора, може підвищуватися і знижуватися в процесі. І тут постає питання про те, яке масло краще на зиму використовувати, якщо в холодному стані воно загусає, а при нагріванні стає рідким.

Для забезпечення комплексного захисту в холодну пору року при низькій температурі масло повинно залишатися досить рідким, щоб полегшити двигуну легкий запуск і уникнути масляного голодування, а при підвищенні робочої температури воно повинно бути досить густим, щоб створювати масляну плівку.

яке масло краще залити взимку, заморозка 2, 5w30, 5w40

КАНАЛ Tver Garage -.- Замороження частина 1.

Класифікація моторного масла по SAE

Американське співтовариство автомобільних інженерів створило класифікацію в’язкості масла, якою користуються тепер по всьому світу. Про це поговоримо далі.

зимове масло

Раніше питання про те, яке масло краще на зиму застосовувати, навіть не стояло перед автолюбителями. Відповідь була однозначна — зимовий. За класифікацією SAE воно позначалося буквою W після цифрового значення (winter — "зимовий"). На упаковці було зазначено: SAE 0W або SAE 5W, 10W, 15W, 20W. Цифра перед W говорила покупцеві про те, яку найнижчу температуру зможе витримати масло, не завдавши шкоди силовому агрегату. Перед зимою автомобіліст обов’язково виробляв заміну масла на відповідне до погодних умов його регіону, незалежно від того, скільки він прокатався на попередній мастилі. Зимове масло не загусає при низьких температурах, але ставало занадто рідким, якщо температура повітря піднімалася.

літнє масло

За класифікацією SAE літній масло позначалося просто цифрою (5, 10, 15, 20, 30, 40). Вона означала верхній поріг температур, при яких можна використовувати рідину. Чим вище температура повітря влітку в даному регіоні, тим з більшим показником потрібно було купувати масло, щоб воно залишалося досить тягучим в спеку.

Яке Масло Краще Заливати У Двигун Взимку

Всесезонне масло

Останнім часом такі види мастила, як літній або зимовий масло, пішли в небуття, оскільки повсюдно використовується всесезонне масло. Воно набагато простіше в зверненні, не треба оплачувати його обов’язкову заміну перед кожним новим сезоном, підшукуючи масло з іншого класифікацією тієї ж марки, що і попереднє. Всесезонне масло позначається двома цифрами і буквою W між ними. Перша цифра говорить про «зимових» показниках рідини (від неї залежить, яке масло заливати на зиму), а друга — про «літніх». Ця універсальна мастило, звичайно, має і верхній, і нижній пороги температур, але кожен може підібрати саме те масло, яке впишеться в потрібний діапазон. При цьому взимку воно залишиться досить текучим, а влітку збереже свою в’язкість.

Підбір масла за класифікацією SAE для певного клімату

 • SAE 20W-40 — от.10 до 45;
 • SAE 15W-40 — от.15 до 45;
 • SAE 10W-40 — от.20 до 35;
 • SAE 10W-30 — от.20 до 30;
 • SAE 5W-40 — от.25 до 35;
 • SAE 5W-30 — от.25 до 20;
 • SAE 0W-40 — от.30 до 35;
 • SAE 0W-30 — от.30 до 20.

Схожі повідомлення

Як Замінити Масло В Коробці Заміна трансмісійної оливи в ВАЗ 2114 Коробка передач, муфта, з'єднана з двигуном маховик і коробка передач, привід від коробки передач до передніх коліс, передача крутного моменту від електростанції, через зубчаті передачі та вали агрегатів, безпосе...
Ниссан Х Трейл Т31 Какое Масло Заливать... Кто обладатель Nissan X-Trail желает надёжной и безаварийной эксплуатации собственной машины, один из частей которого является моторное масло. Ведь моторное масло для Ниссан Х-Трейл – это «здоровье» мотора, которое впрямую находится в зависимости от ...
Яке Масло Заливати В Коробку Кіа Ріо... Підміна масла в АКПП КІА Ріо 2011-2015 Підміна масла в АКПП КІА Ріо 2011-2015 Кіа Ріо 2012-2015 років випуску на ринку Росії досить популярні з коробкою автоматом передач. Це зрозуміло, тому що АКПП істотно спрощує процес водіння, а особливо якщо впр...

Як видно з наведеного списку, для жителів помірних широт відмінно підійде масло 5W40 взимку, так як воно легко витримає низьку температуру і не потече при потеплінні. Їм можна безбоязно користуватися цілий рік.

Класифікація моторного масла по API

Американський інститут палива створив ще одну класифікацію, яку варто враховувати при підборі масла для зими. Як правило, цей показник говорить про якість мастила. Виробники не зобов’язані перевіряти свій продукт по API і розміщувати інформацію про нього на етикетці, але найчастіше саме неякісна рідина не проходить цю процедуру. Так як кожен автолюбитель намагається залити краще масло на зиму, то варто пошукати мастило з цим показником.

В системі API є два основних позначення. Буква S говорить покупцеві, що це масло тільки для бензинових двигунів, а буква C повідомляє, що рідина можна заливати тільки в дизельний мотор. Іноді на упаковці можна зустріти подвійне позначення, яке виглядає чи пізно це — S … / C …, або так — C … / S … У першому випадку масло краще всього підійде бензиновому автомобілю, але виробник допускає його використання в дизельному авто, у другому випадку — навпаки.

Яке Масло Краще Заливати У Двигун Взимку

І у класифікації S, і у класифікації З є додаткові параметри, які важливі при виборі того, яке масло лити на зиму.

Для бензинових двигунів

 • SA, SB, SC, SD, SE, SF — застарілі класи, які вже не використовуються. це масло, яке підходило для двигунів 1930-1989 рр. випуску.
 • SG — масло для двигунів, що випускаються з 1989 року. Захищає мотор від нагару і корозії, а також від окислення.
 • SH — масло для двигунів з 1994 року випуску. Поліпшений захист від нагару, корозії і окислення, зменшує знос деталей. Підходить, якщо рекомендований клас SG і нижче.
 • SJ — масло для двигунів молодше 1996 року. Володіє усіма попередніми якостями, покращений антинагарні комплекс, більш точна робота в холодну пору. Підходить, якщо рекомендований клас SH і нижче.
 • SL — масло для багатоклапанних і турбованих двигунів, що випускаються з 2000 року. Підвищений контроль якості, підходить для моторів, яким рекомендовано клас SJ і нижче.
 • SM — масло для сучасних моторів (з 2004 року). Поліпшений захист від передчасного зносу і скупчення нагару. Це моторне масло підходить для всіх двигунів, яким рекомендована мастило класом нижче. Сьогодні це найкраще моторне масло на зиму.

Для дизельних двигунів

 • CA, CB, CC, CD, CE — застарілі класи.
 • CF — для двигунів з 1990 року з непрямим уприскуванням. Містить присадки для зменшення нагару, корозії, окислення і зносу. Можливе використання при рекомендованому класі CD.
 • CG — для двигунів після 1995 року випуску, які піддаються підвищеним навантаженням. Автомастила запобігає накопиченню нагару і сажі, окислення і утворення піни.
 • CH — масло для двигунів після 1998 року. Володіє всіма перерахованими вище якостями, але додатково відповідає стандартам токсичності вихлопного газу.
 • CI — клас, прийнятий в 2002 році. Масло відповідає всім екологічним нормам, має очищає присадкою. Зменшує кількість сажі та нагару, володіє підвищеною плинністю. Краще масло в двигун на зиму для нових дизельних моторів.

Цифра 2 або 4 після літерного значення говорить про те, яким двигуну — двотактному або чотирьохтактному — підходить мастило.

Класифікація моторного масла по ACEA

ACEA — це аналог API, тільки європейський. На етикетці, як правило, вказується інформація про відповідність якоїсь однієї з цих класифікацій, але можна зустріти і обидві.

 • Буква G позначає, що масло придатне для бензинового двигуна, а цифри від 1 до 5 говорять про його якість.
 • Букви PD позначають, що масло підходить для дизельних двигунів легкових автомобілів, цифри 1 і 2 говорять про якість.
 • Буква D з цифрами від 1 до 5 означає, що мастило розрахована для дизельних моторів вантажівок.

Що потрібно зробити перед зимою

Яке Масло Краще Заливати У Двигун Взимку

Перед тим як замислюватися про те, яке масло заливати на зиму, потрібно переконатися, що автомобіль готовий до підвищених навантажень і знижених температур. Особливо це стосується власників дизельних машин, яким часто доводиться кидати свою "ластівку" на стоянці або біля будинку і бігти на зупинку громадського транспорту.

Найголовніше і найперше — акумулятор і стартер повинні бути в хорошому робочому стані! Якщо є мінімальні проблеми з акумулятором восени, то взимку вони постануть перед вами в збільшеному розмірі. Після перевірки цих складових можна переходити до роздумів про те, яке масло лити взимку, але це стосується не тільки масла в двигуні, але і трансмісійного, мастильної рідини в міст і гідропідсилювача (якщо він є). Також змінюються на зимові варіанти антифриз і склоомиваюча рідина. В першому випадку. щоб вода не замерзла в системі, а в другому. щоб забезпечити собі хорошу видимість під час руху.

Тільки визначившись з тим, яке масло краще заливати взимку в ваш двигун, варто вирушати штурмувати магазини з автохимией. Щасливої ​​дороги!

Схожі повідомлення

Какое Масло В Двигатель Ниссан Х Трейл... Кроссовер с угловатыми формами, просторным салоном и симпатичным ценником Ниссан Х Трейл был представлен обществу автовладельцев в 2001 году. Вначале автомобиль проектировался на платформе Nissan FF-S, с выходом второго поколения модели Х Трейл помен...
Яке Масло Заливати У Кіа Ріо 2016... Яке масло заливати в Кіа Ріо 2016 яке масло заливати в Кіа Ріо 2016 Російський ринок авто продуктів перенасичений величезним різноманіттям моторних і трансмісійних масел як російського, так і зарубіжного виробництва, ставлячи людей, що шукають відпо...
Яке Масло Заливати В Коробку Нива Шевроле... DataLife Engine. Softnews Media Group DataLife Engine. Softnews Media Group Переглядів: 60496 Автор: Andrei Дата: 6-07-2014, 23:01 Нелегкий вибір масла в Ниву Шевроле. яке куди лити? Движок хоч якої машини це його серце і воно повинно пра...