Яке Масло Краще Заливати В Дизельний Двигун

Моторне масло для дизельного двигуна з турбіною: вибір, марки, відгуки

Моторне масло для дизеля з турбіною: вибір, марки, відгуки

Змащуюча рідина для дизельних і бензинових моторів відрізняється між собою. У чому ця відмінність і яке масло в дизельний движок слід заливати? Про такий крок поговоримо в наступній статті.

навантаження дизеля

Під більш чіткого формулювання всіх вимог, яким має відповідати моторне масло для дизельного двигуна з турбіною, необхідно усвідомлювати процес роботи автомобіля, який відрізняється від правильного підбору студії, що відбувається з бензиновим агрегатом.

Дизеля наражаються на більшу термічний навантаженні і працюють на пальному бідніші. Однак освіту і згорання відбувається спритнішими. Тому повне згоряння пального їм втілити ще важче, в результаті залишається величезна кількість частинок сажі. Через величезного тиску в камері згоряння гази прориваються в картер. Унаслідок мастильна рідина ще сильніше окислюється. Процес так званого старіння масла проходить швидше.

старіння мастила

Це старіння відбувається тоді, коли під час роботи мотора характеристики мастила починають змінюватися. Туди потрапляють механічні залишки, забруднюючи рідина, і звичайно вода і частинки, які виділяються від зносу частин мотора і згоряння пального. Одночасно відбувається процес окислення, і масло з повними присадками стрімко відпрацьовує власний ресурс. Тут частина їх згоряє, коли мастило витрачається на угар. Ще швидше Цей розхожий слух процес відбувається у старих моторів. Тому так важливо, щоб масло працювало повністю, забезпечуючи кращу роботу движку.

Яке Масло Краще Заливати В Дизельний Двигун

Відмінність масла для дизельного агрегату

Моторне масло для дизеля з турбіною має дещо інші присадки, ніж на бензинових силових агрегатах. З огляду на те, що пальне згорає мало, кількість миючих і диспергуючих присадок тут треба зробити важливе не просто. Завдяки одному з параметрів, частинки здатні перебувати в підвішеному стані. Інша забезпечує зниження утворення нагару на елементах газорозподільного механізму і ціліндро- поршневої групи. Тому що в дизпаливі знаходиться багато сірки, щоб зменшити окислення, в моторне масло для дизеля з турбіною також введено багато присадок лужних і інших протистоять окислювальному процесу.

Крім того, нові розробки в області паливно-мастильних матеріалів дозволяють розробляти нові формули масел, мають універсальні характеристики і щодо в’язкості.

В’язкість і клас (загальне)

Розглянемо позначення, прийняті в усьому світі, для масел, створених для різних типів двигунів. Що потрібно, рівень в’язкості позначається через індекс SAE (кропива, 5W30). Потім вказується якість масла по API (наприклад, SF / CC). Що означають ці букви?

Схожі повідомлення

Замена Масла В Кпп Опель Вектра А... Процесс смены масла в МКПП и Коробка автомат Опель Вектра B Если в свое время езды вы ощутили, что коробка работает не в такой мере, как обычно (автомобиль буксует, временами троит, не включает или включает передачи с рывками), то необходимо срочно ...
Сколько Масла Заливать В Поло 1.6... Сколько масла в движке Фольксваген Поло Автомобиль Фольксваген Polo Sedan – один из самых народных автомобилей на рынке россии, вместе с Хэндэ Solaris. Машина, представленная в 2017 году, и сейчас пользуется спросом – в значительной мере благодаря не...
Яке Масло Наповнювати Гуртом Chevrolet Lachetti... Ми вибираємо що масло заповнити потужність спрямовуючу на Chevrolet Lachetti Гідропідсилювач керма на Chevrolet Lachetti досить надійний, він не непорочний і порівняно рідко привертає увагу. І він не потребує особливої ​​уваги - просто перевірте ріве...

1-ша там, «S», свідчить що ж насправді, що масло використовується для бензинових двигунів. 2-а, «С» — дозволяє застосування для дизелів. Запис засобом розділової дробу вказує універсальність води, іншими словами її використовується як для 1-го виду мотора, так для іншого. 2 перші літери відкривають рівень параметрів експлуатації, іншими словами є класом властивості. Рівень вимог полягає в віддаленості від початку латинського алфавіту. Іншими словами чим далі буква від початку, тим якість вища.

Для дизельних агрегатів існує така систематизація:

 • СС — означають дизеля-атмосферники або споряджені помірним наддувом і здатні працювати в непростих умовах;
 • CD — означають великих наддув і працюють не тільки в тяжких умовах, та й на пальному з високим вмістом сірки;
 • CE — позначається високий наддув для випуску після 1983 роки;
 • CF-4 — говорить про четирехтактніков після 1990 року;
 • CG-4 — після 1994 року, де властивості CF-4 краще, відповідає більш високим вимогам по токсичності;
 • CA і СВ масла не продаються, а CD-11 і CF-2 використовуються для двотактних дизельних агрегатів.

яке масло заливати в дизельний мотор.

Лаконічний огляд по головним характеристикам моторних масел. яке лити. вибирати вам, не використовуйте дане відео.

Яке Масло Краще Заливати В Дизельний Двигун

Крім специфікації по API, моторне масло для дизельного двигуна з турбіною і без, як і моторне масло для бензинового агрегату, має класифікацію по ACEA.

Для дизелів вона виглядає наступним чином:

 • В1-96. для легковиків без турбонаддува;
 • В2-96. для легковиків з турбонаддувом або без;
 • В3-96. для легковиків з тубронаддувом або без екстра-класу;
 • Е1-96. для вантажівок з високим наддувом,
 • Е2-96. те ж саме, що Е1-96, але покращений;
 • Е3-96. вантажівки з високим наддувом екстра класу.

В’язкість і клас (висновок)

Яке Масло Краще Заливати В Дизельний Двигун

В сучасних легковиках без наддуву повинні використовуватися масла класу CD або B1 і вище, а в турбодизель, випущених після 1990 року — класу РЄ або В2 і вище. Такі завищені вимоги для турбованих двигунів виносяться не тільки через збільшених навантажень, але і стають гарантією міцності і тривалої служби такого дорогого задоволення, як турбокомпресор.

Також важливий і показник в’язкості. Всі знають, що саме цей параметр говорить про літню, зимову або всесезонной спрямованості масла. Літні масла є найбільш в’язкими і їх число може бути, наприклад, 30. Всесезонні мастила мають властивості і літніх, і зимових, завдяки наявності заглушають присадок. При цьому слід знати, що не всі всесезонки гарні для дизельних моторів. Наприклад, така в’язкість, як 10W30, здатна завести двигун при холодному пуску. Однак для сучасних агрегатів його клас недостатній. Відповідний для автомобіля клас в’язкості завжди вказується в керівництві по експлуатації, і це параметр обов’язково повинен виконуватися. Адже саме таким є краще масло для дизельного двигуна.

Мінералка або синтетика

Чи не настільки важлива олійна база масла, скільки вищевказані показники класу і в’язкості. При виборі за цим параметром зазвичай йдуть виходячи з оптимального співвідношення "ціна якість". Звичайно, експлуатація на мінералці обійдеться дешевше, однак дизельне масло для турбованих двигунів на синтетичній основі має більш стабільні і надійні характеристики протягом усього терміну. Тому на цій рідині знос двигуна буде менше, тим самим ресурс його збільшиться. Також синтетика краще себе проявляє при низькій температурі.

Однак не варто думати, що дизельне масло для турбованих двигунів може бути тільки синтетичним. Якщо мінералка відповідає за якістю і в’язкості, її теж вільно можна застосовувати для дизеля.

Масло «Мобіл», «Лукойл», «Шелл» або «Кастрол»?

Коли заходить мова про виробника, це питання часто викликає труднощі не тільки у звичайного автовласника, але навіть і механіка. Ще недавно для радянської людини вибору просто не було. Існувало два види, і суперечки ніякого з цього приводу не виникало. Але сьогодні асортимент масел настільки широкий, що в ньому легко можна загубитися. Проте, зупинившись на якомусь одному з них, краще не змінювати марку, а дотримуватися якогось одного виробника.

Варіанти масел по специфікації API

Клас CJ-4. Ця специфікація з’явилася в 2006 році. До таких олив відносяться:

 • Shell Rimula 15W40, Rotella T6 0W40;
 • масло «Лукойл» для дизельних двигунів «Авангард професіонал» LA 15W40;
 • інші.

Схожі повідомлення

Яке Масло Заливати У Двигун ВАЗ 2112... яке масло рекомендується заливати в движок ВАЗ 2110? яке масло рекомендується заливати в двигун ВАЗ 2110? Не всякий знає, яке масло заливати в двигун ВАЗ 2110. Авто виробництва Росії Лада випускаються в Тольятті, містечку на Волзі. 1-ий автомобіль ...
Яке Масло Заливати У КПП Рено Логан... Проводимо зміну масла в коробці Рено Логан Проводимо зміну масла в коробці Рено Логан Посеред автовласників багато хто вважає, що масло в КПП заливається едінижди на період служби коробки. На жаль чи так це? Про це і навіть не тільки читайте в нашій ...
Яке Напруга Повинно Бути На акумулятора автомобіля... напруга акумулятора автомобіля під навантаженням і без неї напруга акумулятора автомобіля під навантаженням і без неї. Як виміряти напругу акумулятора автомобіля Сучасні тс звичайно володіти різними видами підсвічування, програвачами музики, телевізо...

Клас CI. Можуть застосовуватися з турбонаддувом і без такого. Серед них:

 • Mannol Diesel Turbo 5W40;
 • масло «Мобіл» Exxon Delvac 1 ESP;
 • та інші.

Клас CH підходить швидкохідних дизелів четирехтактніков. До них відносяться KIXX Dynamic 15W40 і інші.

Клас CG-4 підійде агрегатів з рівнем токсичності, прийнятим в США в 1994 році.

Клас CF-4 підійде дизелів з 1990 року випуску. Серед них, наприклад, WOLF Motor Oil 133/30.

Клас CF-2 використовується для двухтактників генераторів і силових установок.

Яке Масло Краще Заливати В Дизельний Двигун

Ще кілька слів про олію

Буває, що автолюбителі, виявивши в баку почорніле масло через 500-1000 кілометрів, бояться, що воно вже зіпсувався, і навіть вважають, що вже необхідна заміна масла в дизельному двигуні. Але це не так. Нічого страшного в цьому почорнінні немає, так як в ньому просто утворюється сажа, а також активізується робота зазначених вище присадок.

Існує думка, що використання високоякісної синтетики збільшує ресурс відпрацювання масла. І це теж не відповідає дійсності, тому що використовувати витратний матеріал, який вже відпрацював своє, буде навіть подвійно шкідливим.

Багато хто задається питаннями про те, чи використовувати п’ятихвилинки як промивання дизельного двигуна. На думку автора, ці кошти не тільки не приносять користі, але в ряді випадків можуть нашкодити двигуну. Тому якщо і робити промивання, то засобом для нього мають бути не промивка, а високоякісне масло для дизельних двигунів, ціна на яке така ж, як і у всіх подібних рідин. Займає ця процедура більше часу, на відміну від спеціальних пятімінуток, які є надто агресивними, і разом з відкладеннями здатні змити привести в непридатність і розташовані поблизу гумові елементи та інше.

Яке Масло Краще Заливати В Дизельний Двигун

Щодо корисності використання додаткових засобів і присадок важко відповісти однозначно. Однак зрозуміло, що в самому маслі вже присутні всі необхідні присадки, а розповіді щодо того, що вони поліпшать стан вже працюючого масла, відносяться більше до рекламних оголошень з продажу спеціальних засобів і до методів заробляння на цьому грошей. Вони часто не ґрунтуються на реальну користь мастильної рідини.

Схожі повідомлення

Яке Масло Заливати В Опель Астра H... Opel Astra GTC The Black Gentleman> бортжурнал> яке масло лити в Opel Astra H? Opel Astra GTC The Black Gentleman> бортжурнал> яке масло лити в Опель Astra H? Скоро підходить пора поміняти масло в разі раніше мене Дане питання дуже не турбував, сього...
Яке Масло Заливати В Коробку Нива Шевроле... DataLife Engine. Softnews Media Group DataLife Engine. Softnews Media Group Переглядів: 60496 Автор: Andrei Дата: 6-07-2014, 23:01 Нелегкий вибір масла в Ниву Шевроле. яке куди лити? Движок хоч якої машини це його серце і воно повинно пра...
Замена Масла В Акпп Хонда Аккорд 7... Смена масла Хонда Аккорд 7 Что пригодится: 1) емкость для старенького масла; 4) ключ на 17; 3) съемник масляного фильтра; 4) новый масляный фильтр; 5) новое масло. Открутить крышку маслозаливной горловины. Поднять переднюю часть машины. Сливное о...